O dywanach słów kilka, czyli co wybrać do domu

Dywany wbrew pozorom nadal są w modzie, a obecnie odznaczają się nietuzinkowym wyglądem, jakością, trwałością, a nawet plamoodpornością, dlatego trudno nie skusić się na któryś z nich. Dywan jest doskonałym wykończeniem salonów oraz sypialni, gdzie niezwykle potrzebna jest przytulna i ciepła atmosfera. Sprawdźmy, jakie są rodzaje dywanów i na co możemy pozwolić sobie w ramach podłogowych dekoracji.

Rodzaje dywanów

Decydując się na dywan do mieszkania, warto pamiętać, że mamy wybór pomiędzy dywanami z: jedwabiu, wełny, bawełny, polipropylenu, wiskozy i akrylu.

Do jakich pomieszczeń dywan i jaka aranżacja?

Jeśli chodzi o dywany, to rzeczywiście pasują one do każdej aranżacji, na jaką zdecydujemy się w naszych domach. Dzięki szlachetnym tkaninom uzyskamy doskonały efekt wizualny, ale przede wszystkim przytulne wnętrze. Dywan przyda się w salonie, sypialni i dziecięcym lub młodzieżowym pokoju. Dla tych, którzy ponad wszystko kochają przytulność, poleca się wybór dywanu shaggy z długim gęstym włosiem.

Jak pielęgnować dywany?

Aby można było cieszyć się zawsze najlepszym wyglądem dywanu, należy go regularnie odkurzać lub trzepać. Raz na jakiś czas warto zadbać o dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne jak na przykład specjalistyczne czyszczenie. Tego typu pielęgnacja zapewni piękny wygląd dywanu, jak również pozbycie się kurzu i roztoczy. W ramach posiadania dywanów warto pamiętać, że aby cieszyć się nimi przez długo, właściwe zabiegi pielęgnacyjne są po prostu koniecznością.

Artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *