Urządzamy funkcjonalną kuchnię

Planując generalny remont w kuchni, warto przeorganizować ją tak, aby stała się naprawdę funkcjonalnym wnętrzem. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym przebywamy najczęściej. Przygotowujemy tutaj posiłki, ale też niejednokrotnie spożywamy posiłki, pracujemy czy też przyjmujemy znajomych. Sprawdźmy, jak urządzić funkcjonalną kuchnię.

Wszystko pod ręką

W kuchni bardzo ważna jest taka aranżacja, aby przyjemnie było nam spędzać w niej chwile podczas gotowania i nie tylko, ale też taka, aby wszystko mieć pod ręką. Istotny będzie więc duży blat, wyspa lub półwysep, hokery, wygodne krzesła i funkcjonalne meble. Najlepsze to meble na wymiar, które idealnie wpisują się w nasze indywidualne oczekiwania.

Co ze strefą pracy w kuchni?

Kuchnię należy urządzić tak, aby praca w niej była czystą przyjemnością. Mając wszystko pod ręką, oszczędzamy cenny czas, który możemy wykorzystać na rozmowę z najbliższymi, dobrą książkę czy film. Wszelkie roboty kuchenne, noże, deski do krojenia i akcesoria muszą być pod ręką. To kwestia, która ważna jest zdecydowanie ważna zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z małym metrażem kuchni.

Istotne oświetlenie

Bardzo ważną sprawą w zakresie funkcjonalnej kuchni jest oświetlenie. To element obowiązkowy, bez którego wygodna praca w kuchni jest po prostu niemożliwa. Warto zadbać o oświetlenie wielopunktowe. Oprócz głównej lampy sufitowej, halogenów przydadzą się dodatkowe źródła światła, którymi może być ledowe oświetlenie w szafkach czy podłogowe.

Artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *